13 People watching this product now!
🌀 Why ExploreUno?
Curated Picks You’ll Love
🐾 Every Click Helps Dogs in Need
Promote Your Products With Us
Description
  • Product Dimensions : 18.5 x 15.25 x 14.25 inches; 4.3 Pounds
  • Item model number : CM-10064-CS01
  • Date First Available : June 18, 2020
  • Manufacturer : Sportpet Designs
  • ASIN : B08BHLZJG5
  • Best Sellers Rank: #6,749 in Pet Supplies (See Top 100 in Pet Supplies) #16 in Cat Soft-Sided Carriers
  • Includes 1 Waterproof Bed and 1 NEW color carrier.
  • Easy to clean, folds down easily and compactly. Pet bed is machine washable and dryer safe
  • Carrier measures: 15. 2” L x 18. 5” W x 14. 2” H. Bed size is 18 L x 13. 75 W inch